Jak změnit barvu očí bělošských dětí?

Obsah

Jak změnit barvu očí bělošských dětí?

Jak změnit barvu očí bělošských dětí?

Neradujte se předčasně, modrá barva se během několika měsíců může změnit. Ostatně, první měsíce má většina bělošských dětí modré oči, jasněji začne být až po pár měsících. Proč a jak tyhle změny ovlivňují geny? Jako rodiče vás určitě zajímá nejen to, kdy se vaše dítě posadí, začne se plazit a chodit, ale možná taky to, jakou barvu očí bude mít.

Kdy dítě dědí barvu očí?

Dítě totiž nedědí barvu očí jen po rodičích, ale může si ji „vypůjčit“ třeba od prarodičů. Jakou barvu tedy ve finále bude dítě mít, to nikdo nemůže předpovědět. Ovšem pokud se vám narodilo miminko a už od narození má oči hnědé, pak má množství melaninu přidělené genetickým kódem, což znamená, že jeho barva očí se nezmění a navždy zůstane hnědá.

Proč byste měli barvu očí modré?

To proto, že máte v genetické výbavě někoho, kdo měl oči modré. Dítě totiž nedědí barvu očí jen po rodičích, ale může si ji „vypůjčit“ třeba od prarodičů. Jakou barvu tedy ve finále bude dítě mít, to nikdo nemůže předpovědět.

Proč se barva očí novorozenců mění?

Proč se vlastně barva očí novorozenců mění? Po narození má většina dětí, zejména ty se světlou pletí, i světlou barvu očí. Je to způsobeno malým množstvím melaninu. Melanin je druh pigmentu, který „může“ za barvu našich očí, pokožky i vlasů.

Související příspěvky: