Je pitná voda nezbytná pro zdravé tělo i ducha?

Obsah

Je pitná voda nezbytná pro zdravé tělo i ducha?

Je pitná voda nezbytná pro zdravé tělo i ducha?

Pitná voda je nezbytná pro zdravé tělo i ducha. Mnoho zdravotnických i kožních odborníků se shoduje, že pitná voda je důležitá, aby se naše tělo očistilo od toxinů a získalo jemnou a mladistvou pleť. Začínat den se sklenicí vody je celkem běžné, málokdo však ví, že místo studené vody bychom měli raději pít vodu teplou.

Kdy pít teplou vodu?

Lékaři doporučují pití teplé vody v dopoledních hodinách, i když to nemusí zrovna vyhovovat našim chuťovým pohárkům. Můžete ji pít čistou, nebo s trochou citronové šťávy. Pití teplé vody není omezeno jen v dopoledních hodinách, klidně ji můžete pít i jindy. A proč vlastně pít teplou vodu?

Proč pít teplou vodu?

10 důvodů, proč pít teplou vodu 1 Teplá voda zlepšuje trávení. Ten, kdo pravidelně pije teplou vodu, má lepší trávení. Vlažná voda stimuluje trávící žlázu, která pak lépe funguje. 2 Zmírňuje zácpu. Pravidelné pití teplé vody na lačný žaludek může pomoci regulovat pohyby střev a bojovat proti zácpě. 3 Zklidňuje bolest v krku. Bolest v krku je častým problémem, který je způsoben prochladnutím nebo chřipkovou infekcí. Pití teplé vody zmírňuje bolest v krku.

Co dělat, když pijete teplou vodu?

Když pijete teplou vodu, tuky uložené v těle se začnou zahřívat a rozkládat. To zlepšuje krevní oběh v těle a zároveň umožňuje vyplavování škodlivých toxinů. Vyhněte se pití extrémně studené vody, protože je známo, že uzavírá žíly.

Související příspěvky: