Jaké ryby by měly těhotné ženy jíst?

Obsah

Jaké ryby by měly těhotné ženy jíst?

Jaké ryby by měly těhotné ženy jíst?

Proto by těhotné ženy měly jíst pouze takové ryby, které jsou na nízkém stupni potravního řetězce (losos, sardinky, pstruh, apod.) a maximálně v množství 340 gramů týdně. Těhotné ženy by také neměly jíst syrové nebo tepelně neupravené rybí maso (včetně suši), protože mohou obsahovat mikroorganizmy, které mohou poškodit plod.

Co jsou tučné ryby?

Mezi tučné ryby patří například losos, pstruh, sardinky, tuňák nebo makrela. Říká se jim tučné, protože obsahují velké množství živin odvozených od tuků. Mezi tyto živiny patří například vitamín D (rozpustný v tucích), což je vitamín, jehož má většina lidí nedostatek.

Můžeme jíst 2 porce ryb týdně?

Měli bychom jíst alespoň 1 až 2 porce rybího masa týdně. Ryby jsou bohatým zdrojem důležitých živin, mezi které patří například omega-3 mastné kyseliny nebo vitamín D. Tyto živiny jsou důležité pro zdraví vašeho mozku i očí, ale potřebujeme je i pro správný vývoj plodu v těhotenství.

Proč ryby jsou zdraví prospěšné?

Obecně platí, že konzumace jakéhokoli druhu ryb je pro naše zdraví přínosná. Obsahují totiž vysoké koncentrace živin, jejichž nedostatkem trpí většina lidí. Jedná se například o vysoce kvalitní bílkoviny, jód a různé vitamíny a minerály. Nicméně některé druhy ryb jsou lepší než ostatní, přičemž za nejzdravější jsou považovány takzvané tučné ryby.

Související příspěvky: