Jaké jsou prospěšnosti ketogenní diety?

Obsah

Jaké jsou prospěšnosti ketogenní diety?

Jaké jsou prospěšnosti ketogenní diety?

Navíc se začínají objevovat i důkazy o prospěšnosti ketogenní diety v prevenci a léčbě některých druhů rakoviny, Alzheimerovy choroby a také řady dalších chorob. Při ketogenní dietě se denní příjem sacharidů pohybuje zhruba v rozmezí 20 - 50 gramy.

Jak dosáhnout nejlepší výsledků při keto dietě?

Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků při keto dietě, dodržujte tyto zásady: 1 Množství vysoce kvalitních tuků, jako je máslo a ghí, MCT oleje, avokádový olej a kokosový olej 2 Mírné množství mastných bílkovin, jako je maso zvířat krmených trávou, vejce z volného chovu, volně žijící tučné ryby a kolagenový protein. 3 Spousta výživné a nízkosacharidové zeleniny, jako je organická brokolice, cuketa, avokádo, okurky, zelí a celer.

Jaký je příjem sacharidů při ketogenní dietě?

Při ketogenní dietě se denní příjem sacharidů pohybuje zhruba v rozmezí 20 - 50 gramy. I když se na první pohled zdá, že takto nízký příjem sacharidů není prakticky možné dosáhnout, existuje řada zdravých a chutných potravin, které obsahují málo sacharidů a můžete je snadno a rychle do vašeho jídelníčku zařadit.

Proč je ketogenní dieta účinná?

Studie naznačují, že ketogenní dieta, tedy způsob stravování, kdy jíte jen velmi málo sacharidů a naopak hodně tuků, účinně pomáhá při hubnutí, uplatňuje se v prevenci diabetu a pomáhá také v léčbě epilepsie ( 1, 2, 3 ).

Související příspěvky: