Jaké jsou léčivé účinky papáji?

Obsah

Jaké jsou léčivé účinky papáji?

Jaké jsou léčivé účinky papáji?

Papája a zdraví: jaké jsou její léčivé účinky? Papája je neobyčejně zdravým druhem ovoce. Obsahuje antioxidanty, které tlumí zánět, bojují proti různým nemocem a pomáhají vašemu tělu vypadat mladě. V tomto článku se dozvíte o osmi blahodárných léčivých účincích papáji a jejím pozitivním vlivu na vaše zdraví. Co si z tohoto článku odnést?

Kde se pěstuje papája?

Papája je původem ze střední Ameriky a jižního Mexika. Nyní se ale pěstuje i v jiných částech světa. Papája obsahuje enzym zvaný papain. Papain má schopnost štěpit těžké řetězce proteinů, čehož se už stovky let využívá například při přípravě masa.

Co je zralá papája?

Papája obsahuje enzym zvaný papain. Papain má schopnost štěpit těžké řetězce proteinů, čehož se už stovky let využívá například při přípravě masa. To se tímto způsobem stává stravitelnějším. Zralou papáju není potřeba nijak upravovat, jí se v syrové podobě. Naopak nezralou papáju je třeba tepelně upravit, a to zejména u těhotných žen.

Proč je papája zdraví prospěšná?

Papája také obsahuje další zdraví prospěšné antioxidanty – karotenoidy. Je zejména bohatým zdrojem karotenoidu, který má název lykopen. Navíc má papája tu schopnost, že antioxidanty v ní obsažené se v těle lépe vstřebávají než stejné antioxidanty obsažené v jiných druzích ovoce ( 2 ).

Související příspěvky: