Proč byl nešťastník přivázán na bambus?

Obsah

Proč byl nešťastník přivázán na bambus?

Proč byl nešťastník přivázán na bambus?

Nešťastník byl přivázán nad ostré bambusové výhonky, které následně prorůstaly jeho tělem. Bambus můžeme bez nadsázky označit za vůbec nejuniverzálnější rostlinu na zemi. V Asii měla tato tráva naprosto zásadní vliv na vývoj lidského rodu a způsob zdejšího života. Jeho význam a potřeba neklesá ani v dnešní době.

Kdo je nejuniverzálnější bambus?

Bambus můžeme bez nadsázky označit za vůbec nejuniverzálnější rostlinu na zemi. V Asii měla tato tráva naprosto zásadní vliv na vývoj lidského rodu a způsob zdejšího života. Jeho význam a potřeba neklesá ani v dnešní době. Mladé bambusové výhonky chutnají jako chřest a díky obsahu bílkovin a sacharidů jsou výživnou pochoutkou.

Jaké jsou druhy bambusů?

Bambusy se podle růstu dělí v podstatě na dvě základní typové skupiny. První jsou rostliny, které vyrůstají v trsech, druhé jsou výběžkaté. Především trsnaté druhy bambusů, které obrůstají listy již od země, nepotřebují kořenové zábrany proti nekontrolovanému rozrůstání.

Kdy vyrostou bambusové trávy?

Ovšem některé druhy bambusů, což je jen extrémně velká tráva, vyrostou o více než 1 m za 24 hodin. A to je rychlost, při níž jeho růst opravdu slyšíme. Bambus je tak nejen nejrychleji rostoucí rostlina na světě, ale zároveň i nejvyšší bylina, jejíž stébla dosahují i 50 m výšky.

Související příspěvky: