Proč jsou velké diamanty velké?

Obsah

Proč jsou velké diamanty velké?

Proč jsou velké diamanty velké?

Z jednoduchého důvodu – diamanty, které studuji, jsou velké jen několik setin milimetru, největší z nich by se vešly do průměru lidského vlasu třikrát, nejsou tedy viditelné bez pomoci mikroskopu či ještě pokročilejších zobrazovacích technik.

Kde jsou největší surové diamanty?

Přehled největších surových diamantů [ editovat | editovat zdroj] karáty jméno rok místo 3106 Cullinan 1905 Jižní Afrika 1111 - 2015 Botswana 995,2 Excelsior 1893 Jižní Afrika 968,8 Hvězda Sierry Leone 1972 Sierra Leone 12 more rows ...

Kde se těží Přírodní diamanty?

Přírodní diamanty se průmyslově těží ve velkých povrchových lomech, hlubinnou důlní těžbou kimberlitových nebo lamproitových komínů (důl Argyle v severní Austrálii), nebo podmořskou těžbou ze sedimentů. Lze také vyrobit umělé diamanty, např. krystalizací uhlíku z kovových slitin za velmi vysokých tlaků a teplot.

Kde byl první evropský diamant nalezen?

Již předtím byla ale zpráva o nalezení českého diamantu – označovaného jako první evropský diamant – publikována v odborných německy psaných časopisech [5], a dokonce i v prvním svazku anglicky psaného časopisu Nature, dnes odborného přírodovědného časopisu s velkou váhou.

Související příspěvky: