Jak připravit avokádo v troubě?

Obsah

Jak připravit avokádo v troubě?

Jak připravit avokádo v troubě?

Tradiční úpravou je také mexická pomazánka guacamole. Také můžete vyzkoušet vzít rozpůlené avokádo a do důlků po pecce rozklepnout vajíčka, posolit a nechat v troubě zapéct. Abyste na avokádo nezanevřeli, je potřeba vybrat to správné už v obchodě.

Jak narazit na avokádo?

Plod musí být zralý, tedy na pohmat lehce měkký. V regálech obchodů už lze narazit na avokáda s výmluvnou samolepkou s nápisem EAT ME, která napovídá, že tyto plody jsou určeny k přímé spotřebě a jsou optimálně zralé. Pokud už koupíte nedozrálé tvrdé avokádo, nechte ho v pokojové teplotě pár dní dojít...

Můžete použít rozpůlené avokádo?

Také můžete vyzkoušet vzít rozpůlené avokádo a do důlků po pecce rozklepnout vajíčka, posolit a nechat v troubě zapéct. Abyste na avokádo nezanevřeli, je potřeba vybrat to správné už v obchodě. Plod musí být zralý, tedy na pohmat lehce měkký.

Proč se používá avokáda při hubnutí?

Proto je vhodné i při hubnutí, například jako náhražka másla nebo majonézy, je ale potřeba hlídat si množství (100 gramů avokáda = více než 220 kcal a cca 15 g tuků). V kuchyni se využívá syrové, ale i tepelně upravené.

Související příspěvky: