Kdo je skeptický vůči vitaminu B12?

Obsah

Kdo je skeptický vůči vitaminu B12?

Kdo je skeptický vůči vitaminu B12?

Ale experti jsou vůči zázračným účinkům vitaminu B trochu skeptičtí. „Vitamin B12 doporučujeme podávat tehdy, když při běžném vyšetření krve prokážeme jeho nedostatek,“ říká Michaela Pavlová, praktická lékařka z EUC Kliniky Plzeň, podle níž zdraví lidé s pestrým jídelníčkem dodatečné užívání vitaminu B12 nepotřebují.

Kde najdeme vitamín B12?

Vitamín B 12 – kde ho najdeme a na co je dobrý 1 Vitamín B12 neboli kobalamin. Vitamín B12 neboli kobalamin, je součástí souhrnu vitamínů, kterým říkáme B-komplex. Lze... 2 Nedostatek vitamínu B 12. Nedostatek vitamínu B12 často doprovází i porucha jeho vstřebávání. Vyskytuje se i po... 3 Vitamín B 12 a sport. Vitamín B 12 je důležitý pro všechny, co dělají kulturistiku a... More ...

Jak se zbavit nedostatku vitaminu B12?

Lidé, jimž hrozí nedostatečný přísun vitaminu B12 ve stravě (vegani, těhotné ženy), by ideálně měli užívat vitamin B12 preventivně v tabletách, aby nedostatek vůbec nevznikl. U lidí s poruchou vstřebávání v žaludku a střevech je nutná doživotní léčba injekční, protože z tablet by se jim do těla vitamin nevstřebal.

Kdo trpí poruchou vstřebávání vitaminu B12?

Druhou skupinou adeptů na léčbu jsou lidé, jejichž organismus si sám vitamin B12 ze stravy neumí vzít. Poruchou vstřebávání trpí například pacienti po operacích žaludku a tenkého střeva, s Crohnovou chorobou, s celiakií, s onemocněním žaludku nebo ti, kdo užívají léky na snížení kyselosti žaludečních šťáv.

Související příspěvky: