Jaké jsou účinky citrónové vody na ledvinové kameny?

Obsah

Jaké jsou účinky citrónové vody na ledvinové kameny?

Jaké jsou účinky citrónové vody na ledvinové kameny?

Citrónová voda obsahuje velké množství citrátů a řada studií na lidech potvrdila, že tyto citráty se dobře uplatňují v léčbě ledvinových kamenů ( 10, 11, 12, 13, 14, 15 ). Nejlepší účinky na ledvinové kameny má citrát draselný, který se prodává ve formě doplňků stravy. Doporučuje se ho užívat v kombinaci s citrónovou vodou.

Co obsahuje citrónová voda?

Shrnutí: Citrónová voda obsahuje velké množství vitamínu C a jen velmi málo kalorií a cukrů. Navíc v ní najdeme také stopová množství kyseliny listové a draslíku. Citrónová voda navíc obsahuje další zdraví prospěšné látky. Je například velmi bohatým zdrojem látek zvaných flavonoidy.

Že citrónová voda pomáhá při hubnutí?

Říká se, že citrónová voda má řadu kladných účinků na vaše zdraví a že pomáhá při hubnutí. I někteří odborníci nedají na tento nápoj dopustit a existují dokonce ryze citrónové diety. Ale není to všechno jenom taková módní vlna?

Můžete použít citrónovou vodu k léčbě ledvinových kamenů?

Pokud citrát draselný jako léčbu první volby nesnášíte dobře, můžete používat k léčbě ledvinových kamenů jenom citrónovou vodu, která také sama o sobě zvyšuje množství citrátů v moči ( 10, 13 ). Shrnutí: Studie potvrzují, že citrónová voda může pomoci v léčbě ledvinových kamenů.

Související příspěvky: