Jaké jsou vlastnosti hořčíku?

Obsah

Jaké jsou vlastnosti hořčíku?

Jaké jsou vlastnosti hořčíku?

Hořčík 1 Chemické vlastnosti a reakce hořčíku. Chemický prvek hořčík je stříbřitě bílý, lesklý a poměrně měkký kov, tvrdost podle... 2 Výskyt hořčíku v přírodě. V přírodě se elementární hořčík jako prvek nevyskytuje, je znám pouze jako dvojmocný kation ve... 3 Výroba hořčíku. Hořčík se vyrábí zejména tavnou elektrolýzou MgCl2, méně často termickými způsoby z MgO. More ...

Co je hořčík?

Hořčík (chemická značka Mg, latinsky Magnesium) je lehký, středně tvrdý stříbrolesklý kov. Využívá se při výrobě lehkých a pevných slitin, jako redukční činidlo v organické syntéze a při pyrotechnických aplikacích.

Jak se pokusit o hořící hořčík?

Tip: pokus lze ozvláštnit znázorněním toho, že voda není pro hořící hořčík vhodné hasivo. Na spalovací misku nasypeme menší množství hořčíku (kusového, nikoli práškového!) a zapálíme položením jednoho hořícího kousku. Jakmile se hromádka hořčíku rozhoří, začneme na ni střičkou stříkat vodu.

Co je elementární hořčík v přírodě?

V přírodě se elementární hořčík jako prvek nevyskytuje, je znám pouze jako dvojmocný kation ve sloučeninách. Minerály hořčíku jsou velmi rozšířené, hořčík je osmý nejrozšířenější prvek. Průměrný obsah hořčíku v zemské kůře činí 2,35 % hmot.

Související příspěvky: