Jak vybrat brýle a obruby?

Obsah

Jak vybrat brýle a obruby?

Jak vybrat brýle a obruby?

Jak vybrat brýle a obruby dle tvaru vašeho obličeje 1 Oválný obličej. Oválný obličej je považován za ideální tvar, protože má vyvážený poměr. Slušet vám tedy budou téměř... 2 Trojúhelník směrem dolů. Tato tvář je široká v horní třetině a má úzkou spodní třetinu. Chcete-li minimalizovat šířku... 3 Obdélníkový obličej. Podlouhlý obličej je spíše delší než širší. Aby podlouhlý... More ...

Jaké jsou brýle pro volný čas?

Jiný vzhled brýlí je vhodný pro pracovní a studijní aktivity, jiné brýle na sport a volný čas. U brýlí do práce půjde většinou o image, bývají proto konzervativnější. U brýlí na sport zase více záleží na materiálu a odolnosti proti nárazům. Jako brýle pro volný čas je možné zvolit i odvážnější módní výstřelek, obruby nejrůznějších tvarů a designu.

Jaké jsou brýle pro celodenní nošení?

Ať už máte předepsané brýle pro celodenní nošení nebo jen brýle na čtení, neměly by na čočkách chybět povrchové úpravy – tvrzení a antireflex.

Jaké jsou brýle na nose?

• Brýle by neměly být širší než jsou lícní kosti • Oko by mělo být umístěno relativně na středu očnice • Obruba by měla sedět maximálně v úrovni obočí, nejlépe o trochu níže. Výšu posazení brýlí na nose si můžete přizpůsobit pomocí roztažení a nebo stažení nosníků na brýlích, které jsou k tomu uzpůsobené.

Související příspěvky: