Kdy uložíte brambory na zimu?

Obsah

Kdy uložíte brambory na zimu?

Kdy uložíte brambory na zimu?

Než brambory definitivně uložíte na zimu, ujistěte se, že jsou dokonale suché a naprosto bez kazů. Ty, byť jen naseknuté či jinak viditelně poškozené, co nejdříve spotřebujte, mohly by začít hnít či plesnivět a nakazit ostatní brambory. Nikdy neskladujte brambory v pytli, ve kterém jste je koupili.

Jak dlouho vařit brambory?

2 Jak dlouho vařit brambory. Brambory, které potřebujete jako přílohu a které jste si předem oškrábali nebo oloupali a nakrájeli alespoň na poloviny (větší brambory i na čtvrtiny), budete vařit 8 – 20 minut, podle varného typu a také podle jejich stáří (nové nebo uleželé). Během vaření občas do brambor píchněte nožem či vidličkou.

Jak dlouho se vaří brambory ve slupce?

Brambory ve slupce se vaří o něco déle, většinou 15 – 35 minut, podle odrůdy a vyzrálosti. Během vaření do brambor také občas píchněte. A mějte brambory všechny ponořené, protože vynořená část se v páře vaří mnohem pomaleji.

Jak uskladnit brambory?

S přicházejícím podzimem opět vyvstává otázka, jak ideálně uskladnit brambory, aby nám vydržely nejlépe přes celou zimu. Existuje totiž několik základních rad, které je vhodné dodržet, abyste ze zakoupených brambor měli užitek co nejdéle.

Související příspěvky: