Kolik kalorií obsahuje středně velký banán?

Obsah

Kolik kalorií obsahuje středně velký banán?

Kolik kalorií obsahuje středně velký banán?

Středně velký banán obsahuje zhruba 105 kalorií. Banány jsou bohatým zdrojem pektinu, což je druh vlákniny, který banánu dodává jeho strukturu a konzistenci ( 4 ). Nezralé banány obsahují pomalu stravitelný (rezistentní) škrob, který funguje jako rozpustná vláknina a není v trávicím traktu tráven.

Jak vysoký je glykemický index banánů?

Navíc mají banány nižší až střední hodnotu glykemického indexu, což je veličina, která na stupnici od 0 do 100 udává, jak rychle daná potravina po požití způsobuje vzestup hladiny glukózy v krvi. Glykemický index nezralých banánů je zhruba 30, zatímco u zralého banánu je to asi 60.

Co obsahuje středně velký banán?

Jeden středně velký banán (118 gramů) dále obsahuje ( 1, 2, 3 ): 1 Draslík: 9% doporučené denní dávky. 2 Vitamin B6: 33% doporučené denní dávky. 3 Vitamin C: 11% doporučené denní dávky. 4 Hořčík: 8% doporučené denní dávky. 5 Měď: 10% doporučené denní dávky. 6 Mangan: 14% doporučené denní dávky. 7 Sacharidy: 24 g. 8 Vláknina: 3.1 g. 9 Bílkoviny: 1.3 g. 10 Tuky: 0.4 g. More ...

Proč jsou banány vhodné ke svačině?

Obsahují celou řadu důležitých vitamínů a živin a kladně ovlivňují trávení, zdraví srdce a hubnutí. Kromě vysokého obsahu živin jsou také velmi vhodnou potravinou ke svačině. Pojďme se společně podívat na 11 léčivých účinků banánů, které byly potvrzeny vědeckým výzkumem. Banány patří mezi nejoblíbenější ovoce na světě.

Související příspěvky: