Jaký je věk řidiče v Dubaji?

Obsah

Jaký je věk řidiče v Dubaji?

Jaký je věk řidiče v Dubaji?

Řídit v Dubaji se může od 18 let, nicméně většina autopůjčoven stanovuje minimální věk řidiče na 25 let. Pro půjčení auta musíte mít u sebe český a společně s ním mezinárodní řidičák (vzor IDP 1949 známý také jako Ženevský mezinárodní řidičský průkaz ). Jeho vystavení vyjde na 50 Kč, takže to není žádná komplikace.

Kde jsou autopůjčovny v Dubaji?

Většina z nich má pobočky na letišti v Dubaji a Abú Dhábí. Řídit v Dubaji se může od 18 let, nicméně většina autopůjčoven stanovuje minimální věk řidiče na 25 let. Pro půjčení auta musíte mít u sebe český a společně s ním mezinárodní řidičák (vzor IDP 1949 známý také jako Ženevský mezinárodní řidičský průkaz ).

Kde se řídí dopravní nehoda v Dubaji?

V Dubaji a potažmo v celých Spojených arabských emirátech se řídí vpravo, stejně jako v České republice. Země je nechvalně známá velmi vysokou mírou nehodovosti, v žebříčku smrtelných dopravních nehod se řadí na jednu z prvních pozic.

Kde potkáte luxusní auta v Dubaji?

V Dubaji často potkáte na silnici velmi luxusní auta a věřte mi, škodu byste nechtěli splácet ze svého. Podpis smlouvy není radno uspěchat. Sice je to otřepaná rada, ale dobrá, jen tak budete vědět na podmínky pronájmu, jež občas bývají ošemetné. Pokud nebudete čemukoliv rozumět, zeptejte se.

Související příspěvky: