Co je motor spalující vodík?

Obsah

Co je motor spalující vodík?

Co je motor spalující vodík?

Automobilka BMW v roce 2009 vyvinula motor spalující vodík s účinností 42 % a jedná se principiálně o vznětový motor, do kterého vstřikovače dodávají vodík pod tlakem 300 barů.

Co je vznětový motor?

Anebo jde o vznětový motor, kdy se vodíkové palivo vstřikuje do spalovacího prostoru pod vysokým tlakem. První prototyp zkonstruoval švýcarský inženýr Francois Isaac de Rivaz v roce 1807 a jedná se o jeden z nejstarších automobilů vůbec.

Jak se používá Vodíkový spalovací motor?

První typ vodíkových automobilů používá motory podobné těm, které známe z běžného života. Vodíkový spalovací motor pracuje stejně jako benzínový nebo naftový motor. Může se jednat o zážehový typ motoru, kdy se vodíkové palivo vstřikuje do sání nebo do spalovacího prostoru a zažehne se zapalovací svíčkou.

Jak funguje auta na vodíkový pohon?

Auta na vodíkový pohon: Jak fungují a proč by nás měla zajímat 1 Baterie vs. vodík. Oba způsoby pohonu se jeví jako ekologické, protože vozidlo rozpohybuje elektromotor bez lokálních... 2 První vodíkové auto je starší než benzínové. Vodíkový automobil je takový automobil, který pro svůj pohon využívá vodík,... 3 Auta s vodíkovými palivovými články. Druhý typ vodíkových... More ...

Související příspěvky: