Kdo je lachtan antarktický?

Obsah

Kdo je lachtan antarktický?

Kdo je lachtan antarktický?

Žijí zde: 1 lachtan antarktický ( Arctocephalus gazella) 2 rypouš sloní ( Mirounga leonina) 3 tuleň krabožravý ( Lobodon carcinophagus) 4 tuleň leopardí ( Hydrurga leptonyx) 5 tuleň Wedellův ( Leptonychotes weddellii) 6 tuleň Rossův ( Ommatophoca rossi) 7 velryba jižní ( Eubalaena australis) 8 plejtvák malý ( Balaenoptera bonaerensis) 9 plejtvák sejval ( Balaenoptera borealis) More ...

Co znamená Antarktida?

Antarktida (název pochází z řečtiny a znamená „naproti Arktidě “, tedy v přeneseném významu „naproti severu“) je kontinent a zároveň je tak pojmenována jižní polární oblast rozprostírající se kolem jižního pólu Země.

Kde se nachází Východní Antarktida?

Východní Antarktida je převážně na východní polokouli. Zahrnuje Zemi královny Maud, Enderbyho zemi, zemi Mac Robertsona, Americkou vysočinu, Wilkesovu zemi a Viktoriinu zemi. Skalní podklad východní Antarktidy leží převážně nad hladinou moře, jedná se tedy o souvislý kontinent.

Kdo zavedl dělení Antarktidy?

Dělení Antarktidy na východní a západní zavedl v roce 1902 E. S. Balch. Východní Antarktida je převážně na východní polokouli. Zahrnuje Zemi královny Maud, Enderbyho zemi, zemi Mac Robertsona, Americkou vysočinu, Wilkesovu zemi a Viktoriinu zemi.

Související příspěvky: